Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepów internetowych jest bardzo wymagające, szczególnie uwagi na dużą liczbę podstron oraz dużą konkurencję w wielu branżach. Przy pozycjonowaniu sklepu internetowego potrzebne jest znacznie więcej wysiłku niż przy zwykłej stronie, ale praca jest tego warta.
Branża e-commerce rozwija się w bardzo szybkim tempie, a Google to najczęściej główne i najbardziej dochodowe źródło klientów.

Co oferujemy w ramach pozycjonowania sklepu internetowego ?

Pozycjonowanie sklepu internetowego wymaga szczególnego zaangażowania. Jest to wymuszone przez dużą ilość produktów, a co za tym idzie, podstron. Pozycjonując sklep internetowy zajmiemy się:
 
 • Wyszukaniem oraz wyborem odpowiednich słów kluczowych.
 • Optymalizacją treści. Szczególnie ważne jest też zadbanie o odpowiednie nazwy produktów i ich opisy. Dodatkowym elementem mającym istotne znaczenie jest odpowiednia struktura kategorii. Dobry podział produktów na kategorie odpowiadające popularnym słowom kluczowym to podstawa udanego pozycjonowania. Jest też wiele bardziej zaawansowanych zagadnień które podejmujemy się w ramach optymalizacji jak np. kanonikalizacja podstron, obsługa błędów 404 czy poprawa linkowania wewnętrznego.
 • Budową linków. Linki są jednym z głównych czynników rankingowych. Przykładamy szczególną wagę do jakości zdobywanych linków z uwagi na bezpieczeństwo naszych klientów. Unikamy ryzykownych technik, które mogły by narazić stronę na kary ze strony Google.
 • Mierzeniem efektów. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu mierzymy efekty naszych działań, aby mieć pewność, że pozycjonowanie jest dla Państwa opłacalną inwestycją. Oczywiście Państwo również mają wgląd w narzędzia analityczne, a jeśli jest taka potrzeba to możemy przesyłać Państwu co miesiąc raporty pokazujące efekty naszych działań. Do tego wykonujemy oprogramowanie takie jak Google Analytics, Google Search Console oraz program do anonimowego monitorowania pozycji w Google dla najważniejszych słów kluczowych.
 

Pozycjonowanie Long Tail (długi ogon)

Nie ograniczamy się do pozycjonowania kilku-kilkunastu wybranych słów kluczowych, staramy się dbać o wysoki autorytet sklepu internetowego aby mógł zajmować wysokie pozycje na dużą ilość słów kluczowych. Dzięki temu sklep pojawia się na wysokich pozycjach nie tylko na wybrane słowa kluczowe, ale również na wiele mniej popularnych fraz. Duża ilość mniej popularnych słów kluczowych może być bardzo dobrym źródłem ruchu dla sklepu internetowego. Ponadto osoby wpisujące bardziej szczegółowe zapytania w wyszukiwarce są bardziej skłonni do zakupu, co przekłada się na większą ilość dokonanych zakupów.

Oprogramowanie sklepu

Podejmujemy się pozycjonowania sklepów internetowych działających na różnego rodzaju oprogramowaniu. Mamy szczególnie duże doświadczenie ze sklepami na PrestaShop i Sky-Shop.pl, jednak inne oprogramowanie nie jest dla nas problemem, ponieważ większość systemów zarządzania treścią posiada odpowiednie narzędzia SEO które umożliwiają pozycjonowanie.
 

Kiedy można zobaczyć efekty pozycjonowania sklepu?

Przy nowych sklepach internetowych:
Często efekty pozycjonowania sklepu można zobaczyć już po kilku tygodniach od rozpoczęcia współpracy. W większości przypadków jednak wymaga to od 2 do 6 miesięcy aby widać było odczuwalną poprawę i od 4 do 24 miesięcy aby osiągnąć wysokie pozycje na bardziej konkurencyjne słowa kluczowe. Bardzo wiele zależy od konkurencyjności branży w której działa sklep oraz jego oferty i jakości wykonania.

Przy działających już na rynku sklepach:
W większości przypadków pierwszych pozytywnych efektów pozycjonowania sklepu internetowegowe można spodziewać się już po 2-3 tygodniach od rozpoczęcia współpracy.

Warunki współpracy

W celu zapewnienia Państwu komfortowej współpracy, opracowaliśmy warunki dzięki którym dajemy pewność, że pozycjonowanie z firmą SMART SEO będzie opierać się na współpracy w celu osiągnięcia najlepszych efektów.
 • Formalności opieramy o prostą umowę, którą mogą Państwo zerwać w każdym momencie bez żadnych ukrytych kosztów. Zależy nam na tym aby współpraca opierała na korzyściach dla obu stron,
 • Otrzymują Państwo co miesiąc raport z wykonywanych działań, a także stały dostęp do monitoringu pozycji w Google oraz programów monitorujących ruch na stronie (Google Analytics, Google Search Console).
 • Jesteśmy otwarci na elastyczne warunki współpracy - możemy dostosować się do Państwa potrzeb.

Pozycjonowanie sklepów - Cennik

Pozycjonowanie sklepów internetowych wymaga wyjątkowego zaangażowania. Podejmujemy się pozycjonowania małych, średnich i dużych sklepów internetowych, które potrzebują profesjonalnej promocji w Google. Pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych to bardzo czasochłonny i wymagający proces. Dzięki posiadaniu sporej wiedzy, doświadczenia oraz znajomości wielu profesjonalnych narzędzi, które pomagają w prowadzeniu skutecznych działań, jesteśmy w stanie pozycjonować sklepy na najbardziej konkurencyjnych rynkach e-commerce.

Wybierz odpowiedni dla siebie pakiet

Pakiet startowy

700 PLN
 • Analiza i wybór słów kluczowych
  Wyszukanie i wybór kilkunastu najlepszych fraz pod pozycjonowanie
 • Optymalizacja sklepu internetowego
  Optymalizacja kluczowych kategorii i produktów w sklepie internetowym
 • Budowa linków
  Tworzenie wartościowych linków pozycjonujących sklep internetowy
 • Mierzenie efektów
  Dostęp do statystyk pozycji słów kluczowych w Google oraz monitoring ruchu w sklepie

Pakiet pełny

1900 PLN
 • Analiza i wybór słów kluczowych
  Wyszukanie i wybór kilkudziesięciu najlepszych fraz pod pozycjonowanie
 • Optymalizacja sklepu internetowego
  Optymalizacja kategorii i ważnych produktów w sklepie internetowym
 • Budowa linków
  Tworzenie wartościowych linków pozycjonujących sklep internetowy
 • Mierzenie efektów
  Dostęp do statystyk pozycji słów kluczowych w Google oraz monitoring ruchu w sklepie
 • Pozyskiwanie tematycznych linków
  Indywidualne tworzenie linków związanych tematycznie ze sprzedawanymi produktami
 • Tworzenie dedykowanego zaplecza
  Tworzenie dedykowanego tematycznego zaplecza wspierającego pozycjonowanie
 • Artykuły sponsorowane
  Publikacja artykułów sponsorowanych wspierających pozycjonowanie

Współpracuj z najlepszymi

Pozycjonowanie stron www wymaga stałych, regularnych działań. Aby pozycjonowanie było skuteczne musimy poznać nie tylko stronę klienta, ale też branżę i konkurencję.

Wybór firmy do pozycjonowania w Google to nie tylko wybór usługi. To przede wszystkim wybór partnera do współpracy.
Poznaj nas

Kontakt

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego pod nr. 730 300 246, mailowego pod adresem: biuro@smart-seo.pl lub przez formularz kontaktowy.
Pomożemy dobrać odpowiedni pakiet pozycjonowania lub doradzić w kwestii reklam AdWords.

Czas przygotowania oferty przez firmę SMART SEO to maksymalnie 24 godziny!
Bezpłatna analiza SEO