Reklama w Google AdWords

Reklama w sieci reklamowej Google Adwords (tzw. linki sponsorowane) jest bardzo skutecznym sposobem na reklamę w internecie. Sprawdza się zarówno jako podstawa strategii marketingowej, jak też uzupełnienie dla pozycjonowania strony www. Reklamy w Google AdWords charakteryzują się tym, że płacimy jedynie za kliknięcie reklamy, mamy przy tym pełną kontrolę nad maksymalnym kosztem za kliknięcie. Dodatkowym atutem reklam w Google AdWords jest to, że efekty możemy zaobserwować niemal od razu po rozpoczęciu kampanii reklamowej.

Możliwości Google AdWords

Narzędzie do tworzenia reklam Google AdWords posiada ogromne możliwości. Możemy kierować reklamy AdWords na wiele sposobów.
Najpopularniejsze jest kierowanie za pomocą słów kluczowych dopasowanych do profilu naszej działalności. Możliwości są jednak znacznie większe. Możemy kierować reklamy na konkretne miasta bądź obszary geograficzne, konkretne języki, grupę odbiorców w konkretnym wieku, a dzięki harmonogramie reklam możemy emitować reklamy tylko w godzinach otwarcia naszego biura.

Kontrola kosztów

Przy każdym typie reklamy mamy pełną kontrolę kosztów reklamy. Na poziomie całej kampanii reklamowej możemy ustalić budżet dzienny, który będzie oznaczał maksymalną kwotę jaką możemy wydać na reklamy. Większość kampanii działa w systemie rozliczeń "za kliknięcie" (tzw. CPC) dzięki czemu możemy sami ustawić stawkę która będzie sprawiać, że nasze reklamy będą opłacalne. Im większą stawkę za kliknięcie ustawimy, tym wyżej nasze reklamy będą wyświetlane, a to daje nam szansę na większą ilość kliknięć.

Typy reklam AdWords

Do wyboru mamy 3 podstawowe typy reklamy AdWords:
 
 • Reklama w wynikach wyszukiwania

  Najpopularniejszą i najbardziej znanym typem reklam w Google AdWords jest reklama w wynikach wyszukiwania Google tzw. linki sponsorowane. Są to reklamy wyświetlane ponad i pod organicznymi wynikami wyszukiwania. Takie reklamy są wyświetlane w odpowiedzi na wybrane słowa kluczowe, które są zgodne z działalnością naszej firmy.

 • Sieć partnerska Google

  Inną możliwością jest kierowanie reklam na sieć partnerską, dzięki czemu za pomocą Google AdWords możemy wyświetlać reklamy na milionach stron internetowych. Możemy wyświetlać reklamy na wybranych stronach będących członkiem sieci reklamowej Google lub wybierać miejsca reklamowe po tematyce, profilu demograficznym odwiedzających czy zainteresowaniach. Warto dodać, że w sieci reklamowej Google jest większość popularnych stron internetowych takich jak Onet, WP, Gazeta i wiele innych. Dzięki sieci reklamowej Google możemy reklamować się również w wielu mniejszych serwisach branżowych.

 • ​Remarketing

  Bardzo ciekawą formą reklamy jest remarketing. Jest to reklama która "ściga" potencjalnego klienta, który juz odwiedził naszą stronę internetową. Takie reklamy wyświetlają się w sieci reklamowej Google i często umożliwiają pozyskanie klienta, który odwiedził naszą stronę lecz nie dokonał zakupu. Dzięki temu, że przypominamy mu o naszej firmie, mamy szansę na to, że do nas wróci i dokona zakupu.


Co oferujemy w ramach obsługi kampanii Google AdWords?


 • Konfiguracja

  Aby skonfigurować kampanię AdWords najpierw musimy określić cel kampanii. Czy chodzi o sprzedaż usług w danym obszarze geograficznym, czy może o trafienie do użytkowników szukających na telefonie restauracji w okolicy. Cel kampanii pomaga dobrać jej typ i skierować reklamy do konkretnych użytkowników. Wykonujemy pełną konfigurację kampanii AdWords. Dzięki doświadczeniu i odpowiednim narzędziom jesteśmy w stanie skonfigurować kampanie które będą skuteczne spełniać cele biznesowe klienta. Kampanie są skonfigurowane według "dobrych praktyk" dzięki czemu zarządzanie nimi jest znacznie łatwiejsze, a klienci widzą jakiego typu słowa kluczowe przynoszą największy ruch i dochody. Dodatkowo tworzymy skuteczne treści reklam które nie tylko przyciągają użytkowników ale także pozwalają obniżyć koszty kliknięć (trafność reklamy wpływa na jej koszt).

 • Mierzenie Wyników

  Aby upewnić się że kampania przynosi porządane efekty konfigurujemy programy do analizy zachowań użytkowników, które pozwalają nam mierzyć wyniki kampanii reklamowej. Dzięki narzędziom analitycznym takim jak Google Analytics możemy dokładnie mierzyć efekty kampanii, a w przypadku sklepów internetowych, widzieć ile zakupów zostało wygenerowanych z reklam. To pozwala testować różne treści reklamy, dostosowywać ich godziny emisji i sprawdzać skuteczność poszczególnych słów kluczowych.

 • ​Optymalizacja

  Aby reklamy Google AdWords były opłacalne, nie wystarczy początkowa konfiguracja kampanii. Potrzebna jest jej ciągła optymalizacja na podstawie zebranych danych. To pozwala znacznie obniżyć jej koszty i zwiększyć opłacalność. To dzięki optymalizacji wynikającej z naszej wiedzy i doświadczenia w analizie danych jesteśmy w stanie sprawić, że kampanie staną się jeszcze bardziej opłacalne.

 • Raportowanie

  Jako nasz klient możesz liczyć na regularne raporty z wynikami naszych działań. Poinformujemy Cię czym się zajmujemy i pokażemy jak to się przełożyło na wyniki i koszty reklam. Będziesz miał też stały dostęp i kontrolę nad kampanią. Możesz też liczyć na naszą pomoc w kwestii zrozumienia prezentowanych przez nas danych, co jest gwarancją udanej współpracy.
 

Dlaczego z nami kampanie AdWords są tańsze?

W wykonywaniu skutecznych kampanii Google AdWords zapewnia:Szczegółowa wiedza potwierdzona certyfikatem Google AdWords. Posiadamy za równo teoretyczną jak i praktyczną wiedzę na temat reklamy w Google AdWords co pozwoli nam rozwinąć Państwa firmę w internecie.
 • Doświadczenie - wykonaliśmy wiele kampanii AdWords w różnych branżach dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej przewidzieć skuteczne rozwiązania. To pomaga nam skutecznie realizować postawione cele.
 • Wiedza z zakresu marketingu internetowego - z marketingiem internetowym mamy do czynienia codziennie od kilku lat. Jest to nasza praca i pasja. Dzięki rozumienia zasad działania sprzedaży internetowej możemy skutecznej tworzyć teksty reklam i dobierać odpowiednie ich rodzaje.
 • Wiedza z zakresu pozycjonowania strona www - oferujemy również pozycjonowanie storn www. Dzięki tej umiejętności znamy mechanizmy którymi kierują się użytkownicy wyszukiwarki Google i potrafimy znacznie lepiej dopasowywać kierowanie reklam.
 • Wiedza z zakresu Analityki - skuteczna analiza zachowań użytkowników to podstawa aby ocenić opłacalność kampanii i podnieść jej jakość.
 • Wiedza z zakresu UX (user experience - optymalizacja strony internetowej pod kątem doświadczeń użytkownika) - umożliwia nam podstawową ocenę jakości strony internetowej i odpowiednie dobranie strony docelowej do słów kluczowych.
 • Wiedza techniczna - potrafimy wykonać samodzielnie niezbędne zmiany na stronie aby śledzić zachowanie użytkowników i mierzyć sukces, co znacznie usprawnia naszą pracę i pozwala realizować zadania bez potrzeby angażowania dodatkowych osób.
Te wszystkie umiejętności sprawiają, że warto powierzyć obsługę kampanii reklamowej Google AdWords właśnie nam. Dzięki odpowiedniej optymalizacji znacznie zredukujemy jej koszty i poprawmy skuteczność.

Koszty Reklam Google AdWords:

Koszt kliknięć (PPC)

Głównym kosztem kampanii AdWords jest budżet reklamowy, który płacimy firmie Google. Opłata następuje za każde kliknięcie w naszą reklamę. Przy konfiguracji kampanii ustalamy maksymalny koszt kliknięcia oraz budżet dzienny który będzie determinował maksymalną liczbę kliknięć dziennie. Im wyższy koszt kliknięcia i budżet dzienny tym częściej reklamy będą się wyświetlać. Optymalny koszt kliknięcia zależy od branży w której działamy. Im bardziej konkurencyjna branża tym wyższe koszty kliknięcia w reklamę. W przybliżeniu można przyjąć, ze koszt kliknięcia mieści się on w granicach: 0,50 - 5 zł.
 

Koszt konfiguracji i prowadzenia kampanii AdWords

Google AdWords to zaawansowane narzędzie posiadające wiele możliwości. Powierzając nam kampanię AdWords macie Państwo pewność, że będzie przeprowadzona w taki sposób, aby koszt pozyskania klienta był jak najniższy.
 

Cena obsługi kampanii AdWords

Cena obsługi kampanii obejmuje stworzenie kampanii od podstaw oraz optymalizacje działającej kampanii która jeszcze bardziej poprawi opłacalność reklam. Cena jest zależna od wielkości kampanii i wynosi 20% budżetu reklamowego w danym miesiącu kampanii.
Profesjonalna konfiguracja kampanii oraz regularna jej optymalizacja zapewnia jej wysoką wydajność. Powierzenie nam tego zadania, szybko przełoży się na zyski dla Państwa firmy!
 

Kupon AdWords - Odbierz do 600 zł na reklamy AdWords za darmo

Jako certyfikowani specjaliści mamy możliwość zaproponować Państwu kupon na darmowe 600 zł na reklamy w Google AdWords. Aby uzyskać kupon trzeba spełnić 2 warunki:
 1. 1. Kupon może być wykorzystany tylko na nowych kontach dla stron które jeszcze nie korzystały z reklam Google AdWords
 2. 2. Aby odebrać darmową kwotę musimy najpierw w 1. miesiącu kampanii wydać ustaloną kwotę na reklamy (100 lub 600 zł - w zależności od kuponu). Po 31 dniach możemy odebrać darmowy kupon. Do kuponów mają dostęp tylko certyfikowani specjaliści Google oraz agencje posiadające status Partnera Google.
Bezpłatna analiza SEO