Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne w Google polega na promocji strony internetowej na konkretnym obszarze wykonywania usług. Najczęściej jest nim konkretne miasto, lub kilka miast (w przypadku większej ilości oddziałów lub szerszego zasięgu firmy). Pozycjonowanie lokalne to nie tylko pozycjonowanie strony w zwykłych wynikach wyszukiwania, ale też pozycjonowanie w Google Maps, czyli dbanie o odpowiednią optymalizację wizytówki w mapach Google, która jest największym źródłem ruchu przy firmach świadczących usługi stacjonarnie, takich jak restauracje, hotele czy salony piękności.

Na czym polega pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne skupia się osiągnięciu najlepszej pozycji w wynikach Google na zapytania związane z danym miastem. Główną różnicą w stosunku do standardowego procesu pozycjonowania jest konieczność zadbania o optymalizację wizytówki w mapach Google. Wyszkiwarka Google przy zapytaniach związanych z nazwą miasta, wyświetla często wyniki w mapach Google, nie może zabraknąć tego elementu w procesie pozycjonowania strony. Pozycjonowanie w mapach Google ma szczególne znaczenie dla miejsc, które są odwiedzane przez klientów z danego miasta. Przykładem takich miejsc są: restauracje, salony piękności, usługi sprzątające czy firmy usługowe działające na rynku lokalnym.
 

Co zawiera pozycjonowanie lokalne? 

 • Zadbanie o obecność strony w Google.
 • Optymalizację strony pod odpowiednio dobrane, popularne słowa kluczowe.
 • Optymalizację wizytówki w mapach Google.
 • Stałe zdobywanie wartościowych linków do strony.
 • Pomiar efektów naszych działań za pomocą programów monitorujących pozycje w Google oraz ruch na stronie www.
 

Kiedy pojawią się efekty ?

Czas oczekiwania na efekty pozycjonowania zależy głównie od ilości i jakości konkurencji. Pierwsze efekty mogą pojawić się już po kilku tygodniach, jednak na wyraźne wzrosty przy bardziej konkurencyjnych branżach trzeba czekać od 4 do 24 miesięcy. Nie oznacza to jednak, że Państwa strona w tym czasie będzie stała w miejscu. W międzyczasie ruch do Państwa strony będzie rósł, dzięki zdobywaniu pozycji na mniej popularne słowa kluczowe, co znacznie przyspieszy zwrot inwestycji w pozycjonowanie.

Przy mniejszych miastach z małą konkurencją efekty mogą pojawić się już po ok. 2 tygodniach, a docelowe wysokie pozycje po 2-3 miesiącach działań.

Warunki współpracy

W celu zapewnienia klientom komfortowej współpracy przy pozycjonowaniu, opracowaliśmy warunki dzięki którym możesz mieć pewność, że współpraca będzie opierać się na zaangażowaniu i korzyściach dla obu stron:
 • współpracujemy w oparciu o prostą umowę: bez skomplikowanych formułek prawnych czy kar za rezygnację z pozycjonowania,
 • umowa o zwiera 1-miesięczny okres wypowiedzenia,
 • możemy wykonywać co miesiąc raport z wykonywanych działań lub dostarczać odpowiednie raporty z programów analitycznych,
 • elastyczne warunki współpracy - dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta możemy dostosować się do Twoich potrzeb,
 • otrzymają Państwo dostęp do monitoringu pozycji w Google oraz programów monitorujących ruch na stronie (Google Analytics, Google Search Console).

Pozycjonowanie lokalne - Cennik

Pozycjonowanie lokalne to skupia się na pozycjonowaniu firm o zasięgu regionalnym - najczęściej są to firmy które posiadają siedzibę w danym mieście i zależy im na przyciągnięciu klientów z okolic. Dzięki posiadaniu sporej wiedzy, doświadczenia oraz znajomości wielu profesjonalnych narzędzi jesteśmy w stanie pozycjonować firmy w najbardziej konkurencyjnych branżach. Chętnie również podejmujemy się mniejszych zleceń i wykonujemy pozycjonowanie dla małych i średnich firm.

Wybierz odpowiedni dla siebie pakiet

Pakiet startowy

450 PLN
 • Analiza i wybór słów kluczowych
  Wyszukanie i wybór kilku najlepszych fraz pod pozycjonowanie
 • Optymalizacja strony www
  Pełna optymalizacja treści i kodu strony pod najważniejsze lokalne słowa kluczowe
 • Budowa linków do strony
  Tworzenie wartościowych linków pozycjonujących stronę
 • Mierzenie efektów
  Dostęp do statystyk pozycji słów kluczowych w Google oraz monitoring ruchu na stronie
 • Optymalizacja wizytówki w mapach Google
  Analiza i optymalizacja wizytówki w mapach Google (Google Moja Firma)

Pakiet pełny

1100 PLN
 • Analiza i wybór słów kluczowych
  Wyszukanie i wybór kilku najlepszych fraz pod pozycjonowanie
 • Optymalizacja strony www
  Pełna optymalizacja treści i kodu strony pod najważniejsze lokalne słowa kluczowe
 • Budowa linków do strony
  Tworzenie wartościowych linków pozycjonujących stronę
 • Mierzenie efektów
  Dostęp do statystyk pozycji słów kluczowych w Google oraz monitoring ruchu na stronie
 • Optymalizacja wizytówki w mapach Google
  Analiza i optymalizacja wizytówki w mapach Google (Google Moja Firma)
 • Pozyskiwanie lokalnych linków
  Indywidualne tworzenie linków związanych z obszarem wykonywanych usług
 • Artykuły sponsorowane
  Publikacja artykułów sponsorowanych wspierających pozycjonowanie

Współpracuj z najlepszymi

Pozycjonowanie stron www wymaga stałych, regularnych działań. Aby pozycjonowanie było skuteczne musimy poznać nie tylko stronę klienta, ale też branżę i konkurencję.

Wybór firmy do pozycjonowania w Google to nie tylko wybór usługi. To przede wszystkim wybór partnera do współpracy.
Poznaj nas

Skontaktuj się
z nami

Zachęcamy do kontaktu telefoniczne lub mailowego. Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania tak szybko jak to możliwe.
Wyślij do nas zapytanie, a przygotujemy ofertę do 24 godzin!
Bezpłatna analiza SEO