JAK DODAĆ STRONĘ DO GOOGLE?

Chcesz żeby Twoja strona wyświetlała się w wyszukiwarce Google, lecz nie wiesz jak ją dodać do Google? Aby strona internetowa była widoczna w Google najpierw roboty wyszukiwarki muszą ją znaleźć i pobrać (zaindeksować). Często dzieje się to bez naszego udziału i jest to oczywiście zupełnie darmowe. Zanim więc podejmiemy działania w celu indeksacji naszej strony internetowej, warto sprawdzić czy nie jest ona już obecna w Google.

Możemy to zrobić wpisując w Google komendę:

site:nazwa-naszej-strony.pl

Jeśli zobaczysz taki komunikat to oznacza, że Twojej strona nie jest dodana do Google.

W takim wypadku możemy sami podjąć działania aby pomóc Google dodać (zaindeksować) naszą stronę. Jest na to kilka sposobów.
 

2 najszybsze sposoby aby dodać stronę do Google:

1. Przesyłamy do Google informacje o naszej stronie za pomocą formularza, który znajduje się pod adresem:
https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url
Prawdopodobnie minie trochę czasu zanim Google pobierze naszą stronę i będzie ją wyświetlać w wynikach wyszukiwania. Najczęściej są to 1-2 dni. Google może nie uznać naszej strony za wartościową i jej nie dodać do swoich indeksów. W takim przypadku pozostaje 2. sposób.

2. Dodajemy link/linki do naszej strony na innej stronie internetowej obecnej w Google. Można zostawić takiego linka np. w profilu na forum. Wystarczy wpisać w Google "branża w której działasz + forum" aby znaleźć kilka forów z naszej branży do których Google ma dostęp. Tam zakładamy profil i dodajemy do niego informacje o adresie naszej strony www. Można też napisać post w którym się przedstawimy i tam umieścić link do naszej witryny.
 

Co jeśli Google nadal nie indeksuje mojej strony internetowej?

To jest temat bardzo rozległy ale upraszczając należy pamiętać, że problemy z zaindeksowaniem mogą mieć strony które:
  • skopiowały tekst z innych stron
  • są wykonane w przestarzałych technologiach
  • były kiedyś bardzo agresywnie pozycjonowane
  • są zainfekowane wirusem
  • są zablokowane dla robotów Google (np. przez firmę która stworzyła stronę)
W takim wypadku należy skontaktować się z Agencją SEO która będzie wiedziała jak znaleźć problem. Można też zapytać na forum Google dla webmasterów lub szukać odpowiedzi samodzielnie - co będzie trudne gdy nie mamy wiedzy z zakresu SEO.

Pamiętaj też, że samo zaindeksowanie strony nie sprawi że zobaczą ją Twoi klienci. Tak się może stać tylko w nielicznych przypadkach. W większości jednak do tego potrzeba o wiele więcej działań które są związane z pozycjonowaniem i optymalizacją stron pod Google (SEO). Aby stronę widzieli Twoi potencjalni klienci najlepiej skontaktować z Agencją SEO która zajmie się pozycjonowaniem Twojej strony w Google.
Bezpłatna analiza SEO